05.08.2020/16:13

Właściciel sieci Media Markt zapowiada, że może zwolnić 3,5 tys. ludzi

Ceconomy – spółka matka krajowych spółek zależnych Media-Markt Saturn, szuka oszczędności. Może to oznaczać redukcję zatrudnienia w Poslce. Ostateczna decyzja w tej sprawie ma zostać ogłoszona 12 sierpnia.

Jak donosi agencja DPA, niemiecki detalista zastanowią się nad ujednoliceniem struktury organizacyjnej całej grupy, a także reorganizację należących do niej sklepów.  Ponadto firma rozważa zmianę w strukturach zarządzania placówkami, które mają zostać ujednolicone w całej Europie. 

Wdrożenie powyższych rozwiązań kosztowałoby około 180 mln euro, ale według Ceconomy powinno również obniżyć roczne koszty o nieco ponad 100 mln euro. Przetasowania wewnętrzne mogłyby oznaczać redukcję 3,5 tys. etatów, głównie w innych krajach europejskich. 
Już wcześniej (w komunikacie giełdowym) spółka informowała, że będzie zmuszona zamknąć nierentowne placówki na Starym Kontynencie. 

W Polsce sieć Media Markt obejmuje obecnie ponad 60 sklepów, które znajdują się także w mniejszych miejscowościach. Poza tradycyjną, firma prowadzi także sprzedaż online.  

Dodaj komentarz

3 komentarze

 • lud 08.08.2020

  a kto mu broni zanim zwolni ludzi niech odają wszystkie dotacje

 • Nnnnn 07.08.2020

  Wielka marnowana przestrzeń a jednocześnie uboga oferta, połowe albo i wiecej tej przestrzeni zajmują produkty na które nie ma żadnego popytu i tylko to leży latami na półkach - takie molochy RTV- AGD nie mają najmniejszych szans na przetrwanie na konkurowanie ze sklepami online. Do obsługi nawet największych sklepów online wystarczy jeden czy dwa na cały kraj porządne nowoczesne magazyny i z kilkaset ludzi oferując dziesiątki tys różnorodnych produktów. Jak takie MM czy S mogą w tym przypadku konkurować gdy mają gigantyczne koszty wynajmu powierzchni i kosztów pracowników przy jednocześnie ubogiej ofercie do najważniejszych promowanych i pompowanych produktów

 • AW 06.08.2020

  NIE ZWALNIAĆ NIKOGO!!!
  NIE ZAMYKAĆ NICZEGO!!!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także