22.01.2021/19:03

Bielenda przejmie marki Soraya i Dermika. Innova Capital tworzy potentata na polskim rynku kosmetyków

Fundusz Innova Capital przejmuje od właścicieli firmy Bielenda Kosmetyki Naturalne większościowy pakiet udziałów. Finansowania w wysokości 215 mln zł udzielił bank BNP Paribas. Transakcja obejmuje jednoczesne przejęcie przez Bielendę marek Soraya i Dermika.

Bank BNP Paribas sfinansował transakcję zakupu większościowego pakietu udziałów w spółce Bielenda Kosmetyki Naturalne przez funduszy private equity z grupy Innova Capital. Transakcja obejmuje jednoczesne przejęcie przez Bielendę marek Soraya i Dermika, które wzmocnią jej pozycję wiodącej polskiej firmy kosmetycznej. Pakiet finansowania strukturyzowanego w kwocie 215 mln zł umożliwi realizację transakcji, zapewni środki na inwestycje w rozwój i bieżącą działalność spółki.

Kompleksowy pakiet finansowania w łącznej wysokości 215 mln złotych obejmuje finansowanie transakcji nabycia udziałów oraz finansowanie spółki operacyjnej przeznaczone na inwestycje w dalszy rozwój, jak również kredyt obrotowy. – Niezależnie od pakietu finansowego związanego z przejęciem, przyznane zostały środki, które wesprą codzienną działalność spółki i pozwolą jej realizować plany rozwojowe – tłumaczy Łukasz Pobudejski, dyrektor Departamentu Finansowania Strukturyzowanego w Banku BNP Paribas.

Bielenda Kosmetyki Naturalne należy do najważniejszych graczy na polskim rynku kosmetycznym i zajmuje pierwsze miejsce wśród krajowych producentów kosmetyków do pielęgnacji twarzy. Rozszerzenie portfela spółki o dwie silne, rozpoznawalne marki – Soraya i Dermika – pozwoli Bielendzie dodatkowo umocnić pozycję lidera w tym segmencie rynku. W wyniku konsolidacji powstanie wiodąca grupa kosmetyczna w Polsce o dużej dywersyfikacji docelowych grup klientów, kanałów sprzedaży i przedziałów cenowych. Nowoutworzona grupa będzie osiągać roczne przychody powyżej 200 mln złotych i dysponować dużym potencjałem dalszego dynamicznego wzrostu w Polsce oraz za granicą.

W ciągu ostatnich trzech lat jej przychody firmy Bielenda rosły co roku średnio o ponad 20 proc. To wynik znacznie powyżej średniej rynkowej w tym okresie. Własny dział badawczo-rozwojowy i zespół kreatywnych technologów i kosmetologów pozwalają na tworzenie coraz doskonalszych receptur.

Zespół BNP Paribas Structured Finance był współodpowiedzialny za strukturyzację oraz udzielenie finansowania w formule club deal z udziałem na poziomie 50 proc. Bank BNP Paribas pełni rolę organizatora i agenta ds. zabezpieczeń.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także