22.04.2020/08:13

Czy ulice handlowe wyeliminują z rynku galerie?

Biznes już myśli o wychodzeniu na ulice. Gdy handel wyjdzie poza cztery ściany, galerie handlowe okażą się zbędne.

Koniec galerii handlowych, jakie znamy.. Znikną galerie handlowe, wrócą ulice targowe. Taki może być nieoczekiwany skutek koronawirusa – czytamy w serwisie money.pl.

Zamiast kupowania w zamkniętej przestrzeni, niektórzy wybiorą kupowanie na ulicy. Część firm już zastanawia się, jak odpalać biznes, gdy galerie są zamknięte. Część myśli nad zupełnie nowymi konceptami sklepów. W tle pomiędzy najemcami i galeriami trwa walka i negocjacje o stawki czynszów.

Nad uniezależnieniem się od handlu w galeriach myśli m.in. polska firma odzieżowa 4F. W galeriach handlowych realizowała do tej pory niemal trzy czwarte całkowitej sprzedaży.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Czarek 22.04.2020

    Zobaczcie gdzie była 5 lat temu sprzedaż online a gdzie jest dzisiaj. Uważam, że za kolejne 5 lat przetrwa tylko część galerii bo to w miarę wygodny format a przyszłość to wyłącznie internet - no oprócz fryzjerów, kosmetyczek itd. Bezpieczniej prowadzić biznes w internecie bez płacenia wielkich czynszów i utrzymywania grupy sprzedawcow/kasjerów. Masz magazyn na zadupiu, kilku prawników i ładną stronę internetową i spokojnie działasz

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.