09.06.2018/17:10

Dalius Misiunas, prezes Grupy Maxima: Możemy zainwestować w Polsce nawet kilka mld zł [WYWIAD CZ. II]

Jak z perspektywy tych kilku lat obecności w Polsce władze Grupy Maxima oceniają wejście na ten rynek? Czy była to słuszna decyzja?

Nasze pierwsze inwestycje w Polsce były znacznie skromniejsze, ich celem była eksploracja rynku. To dzięki nim byliśmy w stanie przejąć Emperię. Dzisiaj nie mamy żadnych wątpliwości czy wahań, co do obecności w Polsce – chcemy tu być znaczącym graczem.

Czy jako inwestor zagraniczny nie obawia się Pan braku stabilności otoczenie legislacyjnego? W ostatnich dwóch latach pojawiło się  kilka projektów ingerujących w biznes handlowy. Czy to nie zniechęca Maximy do dalszego inwestowania w Polsce?

Świat się zmienia, czemu zatem otoczenie prawne miałoby pozostawać niezmienne? Jako podmiot gospodarczy musimy przyjąć do wiadomości te zmiany i adaptować się do nich w taki sposób, by było to korzystne dla firmy. Postrzegam polskie środowisko prawne jako stabilne, a polski rynek jako obiecujący. Dlatego mamy zamiar kontynuować inwestycje w Polsce.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Polak 13.06.2018

    Dramat sprzedajemy wszystko obcym ludziom. .o zgrozo nasze dzieci kiedyś będą jebia. .ć u nich za michę ryżu.
    PIS obudziłem się bo głosowałem na was i myślałem że wypędzimy obcy kapitał a tu proszę. .nikomu się nie opłaca ale obcym tak ????

  • xc 08.06.2018

    a gdzie polskie sklepy? jakie polskie? po co kolonii własne sklepy, własne banki, firmy, rolnictwo...dziękujemy naszemu knesejmowi! agentura przez lata niszczył to, co polskie i dzisiaj widzimy "imponujące" efekty, obudź się Polsko i weź sprawy w swoje ręce bo niedługo każą ci płacić za to, że oddychasz!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.