28.02.2019/20:30

Kongres Mięsny 2019: oto zwycięzcy plebiscytu na najlepsze stoiska mięsno-wędliniarskie

Już po raz piąty grono ekspertów, którzy znają się na handlu mięsami, wędlinami oraz na zasadach ich efektywnej sprzedaży wyłoniło najlepiej prowadzone stoiska mięsno-wędliniarskie w Polsce. Tym razem walka o podium była szczególnie zacięta, bo nominowane do nagrody placówki reprezentują bardzo wysoki poziom. Zwycięzców poznaliśmy na gali wieńczącej IV Kongres Mięsny, który odbył się 28 lutego w Warszawie.

- Jury miało niebywale trudne zadanie, gdyż poziom reprezentowany przez finalistów był niezwykle wyrównany i o zwycięstwie decydowały niuanse. Ten poziom jest zresztą bardzo wyśrubowany i co roku coraz wyższy. To już nie są klasyczne stoiska czy sklepy z mięsem i wędlinami. Każda placówka zaprezentowana podczas dzisiejszej gali jest kompleksowym pomysłem na biznes, u podstaw którego leży pasja, doświadczenie i wiedza prowadzących je osób oraz ciężka praca i zaangażowanie pracowników – mówił Grzegorz Szafraniec, wiceprezes zarządu Wydawnictwa Gospodarczego i redaktor naczelny miesięcznika „Wiadomości Handlowe”.

Zaś Łukasz Rawa, przewodniczący jury plebiscytu i redaktor „Wiadomości Handlowych” zwrócił uwagę na rekordową liczbę zgłoszeń, których wpłynęło ponad 300: – Z roku na rok obserwujemy coraz większe zainteresowanie ze strony zarówno dużych, ogólnopolskich sieci handlowych, jak i specjalistycznych sklepów mięsnych – podkreślił redaktor Rawa.

W piątej edycji plebiscytu nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach. Pierwsza to sklepy spożywcze, w których długość chłodzonej lady mięsnej nie przekracza 10 metrów bieżących. Tu o nagrodę ubiegały się placówki:
Delikatesy Centrum, Firma Rogala, Tuchów
Frac przy ul. Kwiatkowskiego w Rzeszowie
Supermarket Batory należące do PSS Społem w Hajnówce
Hitpol w miejscowości Krasne
Twój Market w Budzisławie Kościelnym.
ZWYCIĘZCA: FRAC PRZY UL. KWIATKOWSKIEGO 11 W RZESZOWIE

Druga kategoria obejmowała sklepy spożywcze, w których długość chłodzonej lady mięsnej przekracza 10 metrów bieżących. Oto finaliści:
Topaz w Sokołowie Podlaskim
Spiżarnia Smakosza w Żurominie
Kaufland w Bielsku-Białej
Eurospar w Cieszynie
Frac przy ul. Lwowskiej w Rzeszowie.
ZWYCIĘZCA: TOPAZ PRZY UL. WĘGROWSKIEJ 2D W SOKOŁOWIE PODLASKIM

Ostatnia, trzecia kategoria obejmowała specjalistyczne sklepy mięsne. Do ścisłego finału zakwalifikowały się:
Delikatesy Mięsne Gzella w Gdańsku
Olewnik Partner w Jabłonnej
Sklep ZM Pamso w Warszawie
Sklep ZM Skiba w Chojnicach
Sklep Mięsny Żubr, sklep firmowy Artek w Sulechowie
Sklep Partnerski JBB, spółka Domi w miejscowości Kodzidło.

ZWYCIĘZCA: SKLEP ZM PAMSO PRZY UL. DERENIOWEJ 10 W WARSZAWIE

Jaką drogę przeszli finaliści?
W pierwszym etapie konkursu redakcja „Wiadomości Handlowych” wytypowała z nadsyłanych zgłoszeń po pięć najlepszych stoisk mięsno-wędliniarskich w ramach każdej z trzech kategorii. Wyjątkiem jest kategoria „specjalistycznych sklepów mięsnych”, w której ze względu na wyjątkowo silną konkurencję do finału dostało się aż sześć stoisk. Następnie członkowie redakcji odwiedzili każdy ze sklepów, by osobiście obejrzeć sklepy i porozmawiać z ich kierownikami. Towarzyszący im kamerzysta kręcił filmy przedstawiające właścicieli i ich stoiska, a także pomysły na biznes. OBEJRZYJ FILMY NAKRĘCONE W SKLEPACH FINALISTÓW

Zwycięzców wyłoniło grono ekspertów, którzy znają się na handlu mięsami, wędlinami oraz na zasadach ich efektywnej sprzedaży. Poznaj skład jury

Jurorzy zapoznali się ze wszystkimi materiałami, a następnie w jawnym głosowaniu dokonali wyboru najlepszych stoisk mięsno-wędliniarskich w Polsce.

Więcej informacji na temat plebiscytu szukaj na www.kongresmiesny.pl

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • ŁR 04.03.2019

    Nie zgłosiło sklepu.

  • Biba 02.03.2019

    Tesco nie startowała, czy odpadło na samym początku?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.