16.08.2020/10:31

Powrót restrykcji. Zamknięte bary, ograniczone działanie restauracji

Hiszpania zmaga się z drugą falą koronawirusa. Tamtejsze władze zdecydowały się przywrócić część restrykcji. Dotyczą one m.in. funkcjonowania barów i restauracji.

O zmianach poinformował tamtejszy minister zdrowia Salvador Illa. W całej Hiszpanii zamknięto bary koktajlowe z występami na żywo. Wprowadzono też dodatkowo restrykcje w pozostałych barach, a także restauracjach i lokalach na plaży. Musi być tam zachowana przynajmniej 1,5-metrowa odległość między stolikami, a grupy klientów nie mogą przekraczać 10 osób. Ponadto restauracje mają być zamykane o 1 w nocy, a ostatni klienci wpuszczani tylko do północy.

Pojawiły się także nowe regulacje dotyczące palenia tytoniu. Można go palić w miejscach publicznych tylko wtedy, gdy można zachować przynajmniej 1,5-metrowy dystans od innych osób. W Galicji dodatkowo zakaz ten obejmuje także papierosy elektroniczne.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także