02.07.2018/11:19

Tesco do pracowników: Sojusz nie wpłynie na nasze działania

Pracownicy polskiego oddziału sieci Tesco otrzymali od centrali list z wyjaśnieniami co do współpracy firmy Carrefourem. Jak wynika z pisma, do którego dotarła redakcja wiadomoscihandlowe.pl, przedstawiciele centrali wezwali do kontynuowania dotychczasowych prac w firmie, pomimo możliwości pojawienia się spekulacji.

Przypomnijmy, jak informowaliśmy 2 lipca, Tesco i Carrefour podpisały wstępne porozumienie, którego celem jest stworzenie wspólnej, międzynarodowej grupy zakupowej.

Formalnym autorem pisma jest Jason Tarry, Chief Product Officer. - Z ogromną przyjemnością informuję, że dziś ogłaszamy zamiar zbudowania długoterminowego, strategicznego sojuszu z firmą Carrefour - brzmi początek listu.

W piśmie Jason Tarry informuje o szczegółach porozumienia. - Nasza współpraca będzie obejmować i dotyczyć strategicznych relacji z globalnymi dostawcami, a także wspólnych zakupów produktów marek własnych oraz produktów i usług nie na sprzedaż - podano.

Przedstawiciel Tesco potwierdził także oficjalny komunikat sieci, co do podpisania oficjalnej umowy w ciągu dwóch miesięcy. Do tego momentu Tesco będzie prowadziło firmę dokładnie w taki sposób, w jaki robimy to obecnie. - Nowe możliwości wynikające ze współpracy będą zarządzane przez niewielki zespół koleżanek i kolegów z obu firm - zapewnia Tarry.

Jak zaznaczył przedstawiciel Tesco, informacja o sojuszu spowoduje wiele spekulacji poza biznesem. - Jak zawsze, powinniśmy koncentrować się na tym, by nie wpłynęło to na nasze działania. W nadchodzących tygodniach będziemy Was informować o postępach - kończy pismo Jason Tarry.

Tesco i Carrefour będą razem podpisywały umowy z globalnymi dostawcami przy tworzeniu marek własnych. Współpraca będzie opierała się na trzyletnich planach operacyjnych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.