12.05.2020/08:19

Złe nastroje Polaków mogą jeszcze bardziej pogrążyć konsumpcję

Polacy boją się, że masowo trafią na bezrobocie, zostaną bez pieniędzy, a polska gospodarka mocno tąpnie – tak złe nastroje społeczne pokazują najnowsze badania Instytutu Rozwoju Gospodarczego Szkoły Głównej Handlowej i Związku Przedsiębiorstw Finansowych, których autorem jest dr Sławomir Dudek, główny ekonomista Pracodawców RP. Pod względem obaw o utratę pracy jesteśmy na wysokim, czwartym miejscu w całej Europie.

Limit 8 bezpłatnych artykułów w miesiącu został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

3 komentarze

 • Ekonomista 10 13.05.2020

  W końcu fachoea, konkretna ocena sytuacji. Sle to powinni zrozumieć dxisiejsi decydenci - jak bedzie pikowała polska gospdarka, nie bedzie gdzie sie ukryc.

 • oszczędny konsument 12.05.2020

  Kto w obliczu zmniejszonej pensji albo braku wynagrodzenia będzie myśleć o dwóch nowych parach butów czy dwóch nowych parach spodni? Logiczne, że w pierwszej kolejności myśli się o rzeczach elementarnych: jedzenie, dach nad głową, zdrowie, rachunki...

 • ABC 12.05.2020

  Wszystko i tak zależy od rynków światowych, jeśli się pozbierają w miarę szybko to będzie ok. Powinniśmy w tym roku zapomnieć w większości branż o premiach uznaniowych, fajnych szkoleniach czy benefitach. Czasowe obniżenie pensji też jest uzasadnione:(

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.