REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)

(Pixabay.com)

Ministerstwo Aktywów Państwowych nie wyklucza utworzenia sieci sklepów warzywnych kontrolowanych przez państwo. Wiceminister Artur Soboń zapytany przez Money.pl o to, czy Polski Holding Spożywczy będzie się zajmował nie tylko produkcją żywności, ale również jej sprzedażą, odpowiedział, że nie wyklucza takiej możliwości.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

MAP chce skrócić drogę produktów do sklepów, wyeliminować część pośredników i zapewnić rolnikom lepszą rentowność. Resort będzie zachęcał sieci handlowe do współpracy z Polskim Holdingiem Spożywczym. Wiceminister przyznał, że nie wyklucza współpracy z siecią handlową co do budowy wspólnego biznesu. 

– Bylibyśmy obecni od pola do stołu – powiedział Artur Soboń i dodał, że sieć sklepów kontrolowana przez państwo uzupełniłaby, to nad czym pracuje teraz resort, czyli nad obecnością państwa na kilku rynkach w ramach przetwórstwa produktów rolno-spożywczych. Zdaniem wiceministra, byłoby to dobre rozwiązanie dla producentów rolnych, które na tym rynku działają.

– Nie sugeruję, że tak wielka branża o tak dużym eksporcie i pozycji w polskiej gospodarce, będzie branżą znacjonalizowaną. To jest nierealne i niepotrzebne, ale chcemy być tam obecni, gdzie jesteśmy w stanie zapewniać rentowność produkcji rolnikom w dłuższej perspektywie czasowej.

Artur Soboń powiedział, że MAP nie zbuduje organicznie takiej sieci sklepów. – Trzeba byłoby zastanowić się nad tym, co jest na rynku – stwierdził.

W instytucjonalny handel żywnością zaangażowały się wcześniej Lasy Państwowe. Sieć delikatesów „Dobre z Lasu”, która sprzedawała produkty z dziczyzny, nie otworzyła szumnie zapowiadanych sklepów. Działa tylko jeden sklep w Warszawie, bistro w warszawskim Wilanowie i sklep internetowy.

Minister Artur Soboń rozumie potrzebę budowania skali przy inwestycji w rozwój projektu resortu, bo zapytany o przejęcie jakiej wielkości sieci byłby zainteresowany – wielu lokalnych czy ogólnopolskiej odpowiedział, że w tym biznesie skala ma sens. – Jeśli miałoby to mieć znaczenie dla producentów rolnych, to skala musi być odpowiednia – zaznaczył wiceminister.

źródło: Money.pl

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 28

 • 15
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 7
  OBOJĘTNY
 • 5
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (19)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Areq 19 miesiąc temu

  Przydałoby się wyelinowac kilka kawałków lancucha dostaw czyli posrednikow którzy zaniżają ceny skupu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mis 18 miesiąc temu

  (komentarz niezgodny z regulaminem forum)

  Edytowany: miesiąc temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ojciec59+ 17 miesiąc temuocena: 0% 

  Sieć powinien budować P. Sasin i nazwać ją : KPN tzn: "kolejne Polskie Nieszczęście " !! \ Co jeszcze ten nieudacznik będzie budował ??????

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tkkk 16 miesiąc temuocena: 80% 

  Przecież nic z tego nie będzie, rząd nie ma kasy na większe inwestycje. Co najwyżej wyjdzie tak jak z KSC, która miała konsolidować branżę cukrowniczą, a skończyło się na zakupie państwowej fabryki landrynek z przychodami 20 mln zł. Albo jak z tym funduszem co zainwestował w Eko, a później uciekał z podkulonym ogonem i sprzedał ze stratą 300 mln bo uznał że to za trudny rynek

  oceń komentarz
 • ~Grzeda 15 miesiąc temuocena: 60% 

  Jeżeli zapiszę się do pis to czy dostanę jakiś sklep może dwa do zarządzania ?

  oceń komentarz
 • ~AG 14 miesiąc temuocena: 25% 

  Dzieci, dzieci... przepracowałem pół życia w sieciach handlowych, byłem hurtownikiem warzyw i owoców... i przytoczę jedną historię. Kiedyś przyszedł do mnie wściekły rolnik, chwycił mnie za klapy i mówi: pół roku muszę doglądać kapusty którą wam sprzedaję po 0,19zł/kg. Jakim trzeba być sk...synem żeby potem w sklepie sprzedawać to po 0,99zł/kg! I tak wyglada niestety spekulacja w całym łańcuchu dostaw. Biurowce bezproduktywnych „managerów” trzeba z czegoś wyżywić

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tomasz 13 miesiąc temuocena: 88% 

  Czyj brat będzie skupował tym razem?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ziutek 12 miesiąc temuocena: 75% 

  A to będzie jak Społem czy raczej jak Pewex?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bobasek 11 miesiąc temuocena: 27% 

  Kto wypisuje takie pierdoly. Może by tak zlikwidowac w polsce fast fody pizzerie McDonald. Bo młodzi mają przetluszczone mozgi i nie myślą. Bezrobotne dziady na utrzymaniu rodziców. Do roboty to nie będą mieć czasu na pisanie pierdol. A komuna to im zafunduje koalicja P O.

  oceń komentarz
 • ~Brawo 10 miesiąc temuocena: 29% 

  No to nie po mysli PO, którzy wszystko wola sprzedać niemcom

  oceń komentarz
 • ~Vito 9 miesiąc temuocena: 90% 

  Tutaj chodzi o coś innego. Rząd nie chce być kojarzony z inflacją a większość ludzi inflację kojarzy najbardziej jak widzi, że pomidory były rok temu za 6zł a teraz są za 8zł. Dlatego teraz rzucają hasło, że uruchomią własne sklepy żeby walczyć z kapitalistami, którzy te ceny zawyżają kosztem biednego obywatela. Z planów oczywiście nic nie wyjdzie ale elektorat za wysokie ceny nie będzie już winił rządu a postkomunę, prywaciarzy, elity itp I na koniec wyjdzie, że Długopis i spółka chcieli walczyć z cenami ale opozycja przeszkodziła

  oceń komentarz
 • ~piękny 8 miesiąc temuocena: 42% 

  Żeby rolnicy mieli gdzie sprzedawać i związki miały gdzie działać... żenada.

  oceń komentarz
 • ~Gość 7 miesiąc temuocena: 44% 

  Dobry pomysł. Brawo.

  oceń komentarz
 • ~Praktyk 6 miesiąc temuocena: 64% 

  A ja myślałem ze to propagandowa wrzutka... czy oni poszaleli? Państwo nie jest dobrym menadzerem. A detal to najtrudniejszy sektor biznesu. Nikt nie dostarczy żywności taniej niże prywatne sieci handlowe... komunizm w czystej postaci. W Rosji Państwo ma udziały w Magnicie i odkąd „wypisali” właściciela i założyciela Galickiego, Magnit zbliża się do bankructwa szybkimi krokami

  oceń komentarz
 • ~Kati 5 miesiąc temuocena: 58% 

  Będzie jak z maseczkami kupionymi przez państwowy KGHM. Drogo i bez certyfikatów.

  oceń komentarz
 • ~Mariusz W. 4 miesiąc temuocena: 72% 

  ~Max46: PGR-y były dobre, na pewno nie należało ich wszystkich rozwalać i przydałoby się ich odtworzenie. Spójrz na ostatni działający PGR, Kombinat Rolny „Kietrz”.

  oceń komentarz
 • ~Max46 3 miesiąc temuocena: 56% 

  W następnej kolejności reaktywacja PGR-ów.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~TakiJeden 2 miesiąc temuocena: 68% 

  Widzę, że w Rządzie komuna wiecznie żywa. Te sklepy to byłoby BSS Społem ver 2.0. Drogo, niskie standardy obsługi + wieczne nienadążanie za konkurencją. Kazik jednak miał rację. PiS to komuniści, tyle że wierzą w Boga.

  oceń komentarz
 • ~kabaret 1 miesiąc temuocena: 69% 

  jeżeli nawet jakimś cudem doszłoby do realizacji tego kuriozum, to ww. sieć będzie takim samym dziadostwem jak 99% sklepików, prowadzonych przez januszy biznesu - drożyzna, kiepski wybór towarów, obsada kierownicza z klucza partyjnego potęgująca dziadostwo na sklepie i w asortymencie. Każda rzecz, za którą biorą się politycy jest z góry skazana na porażkę. KOMUNA WIECZNIE ŻYWA!

  oceń komentarz
REKLAMA
do góry strony