W Warszawie znajdują się obiekty stanowiące 33 proc. portfela Grupy, reprezentujące 48 proc. jego całkowitej wartości rynkowej i generujące w Grupie 16 proc. dochodu netto z naj...
Atrium: Nasze nieruchomości w Polsce są już warte prawie 2 mld euro
Sąd Okręgowy w Poznaniu skazał dwóch mężczyzn za próbę wyłudzenia 4 mln zł od spółdzielni mleczarskiej Mlekovita. To finał głośnej afery, która ciągnącej się latami. Jednocześnie sędzia uniewinnił dwie inne osoby i wytknął błędy prokuratury
Kary więzienia za próbę wyłudzenia 4 mln zł od Mlekovity
Sąd Okręgowy w Poznaniu 19 czerwca 2026 r. zakończył głośny proces dotyczący próby wyłudzenia 4 mln zł od Spółdzielni Mleczarskiej Mlekovita. Na ławie oskarżonych zasiedli m.in. leszczyński prawnik Marcin O. oraz były pracownik hurtowni Mlekovity w Kościanie, Przemysław S.
Sędzia Tomasz Borowczak uznał obu mężczyzn za winnych stosowania gróźb bezprawnych w celu zmuszenia przedstawicieli SM Mlekovita do przekazania im 4 mln zł. Sąd wymierzył im kary po 2,5 roku pozbawienia wolności oraz grzywny w wysokości 60 tys. zł.
Jak opisuje „Głos Wielkopolski”, skazani „stosowali groźbę bezprawną rozgłoszenia wiadomości uwłaczających czci Spółdzielni Mleczarskiej Mlekovita, a mających świadczyć o fałszowaniu dat przydatności do spożycia produktów mleczarskich w magazynie hurtowni numer 25 Spółdzielni Mleczarskiej Mlekovita w Kościanie”.
W przypadku odmowy wypłaty żądanej kwoty, szantażyści zapowiadali przekazanie zebranych materiałów bezpośrednio do prokuratury oraz do teleiwzji.
Niemiecki gigant foodtechowy HelloFresh rozpoczyna dużą inwestycję technologiczną w Polsce. Jak informuje serwis "XYZ", firma planuje zbudować w Warszawie jeden ze swoich najważniejszych globalnych hubów technologicznych, zatrudniający docelowo setki wysoko wykwalifikowanych specjalistów IT.
Polska znalazła się w centrum uwagi jednego z największych światowych graczy rynku foodtech. Niemiecki HelloFresh uruchamia nad Wisłą wielomilionowy projekt technologiczny, który ma obsługiwać globalne operacje firmy. Warszawa została wybrana jako lokalizacja jednego z najważniejszych hubów technologicznych grupy, a plany zakładają zatrudnienie setek specjalistów IT.
HelloFresh inwestuje w Polsce. Warszawa wygrała walkę o globalny hub
HelloFresh zarejestrował spółkę w Polsce w 2025 roku. Początkowo rozwój działalności technologicznej prowadzony był we Wrocławiu, jednak po analizie potencjału rynku firma zdecydowała o skoncentrowaniu projektu w Warszawie.
Jak podkreśla w rozmowie z "XYZ" Assaf Ronen, członek zarządu HelloFresh odpowiedzialny za technologię, skala inwestycji będzie znacząco większa niż "kilka milionów euro”. Grupa nie ujawnia szczegółowych nakładów, ale deklaruje długoterminowe zaangażowanie na polskim rynku.

