W Warszawie znajdują się obiekty stanowiące 33 proc. portfela Grupy, reprezentujące 48 proc. jego całkowitej wartości rynkowej i generujące w Grupie 16 proc. dochodu netto z naj...
Atrium: Nasze nieruchomości w Polsce są już warte prawie 2 mld euro
System kaucyjny drastycznie zmieni nawyki zakupowe Polaków. Wygodny zwrot butelek i puszek staje się kluczowym argumentem przy wyborze sklepu. Jeśli małe placówki nie wejdą do systemu, mogą bezpowrotnie oddać klientów wielkim dyskontom.
Sąd Okręgowy w Poznaniu skazał dwóch mężczyzn za próbę wyłudzenia 4 mln zł od spółdzielni mleczarskiej Mlekovita. To finał głośnej afery, która ciągnącej się latami. Jednocześnie sędzia uniewinnił dwie inne osoby i wytknął błędy prokuratury
Kary więzienia za próbę wyłudzenia 4 mln zł od Mlekovity
Sąd Okręgowy w Poznaniu 19 czerwca 2026 r. zakończył głośny proces dotyczący próby wyłudzenia 4 mln zł od Spółdzielni Mleczarskiej Mlekovita. Na ławie oskarżonych zasiedli m.in. leszczyński prawnik Marcin O. oraz były pracownik hurtowni Mlekovity w Kościanie, Przemysław S.
Sędzia Tomasz Borowczak uznał obu mężczyzn za winnych stosowania gróźb bezprawnych w celu zmuszenia przedstawicieli SM Mlekovita do przekazania im 4 mln zł. Sąd wymierzył im kary po 2,5 roku pozbawienia wolności oraz grzywny w wysokości 60 tys. zł.
Jak opisuje „Głos Wielkopolski”, skazani „stosowali groźbę bezprawną rozgłoszenia wiadomości uwłaczających czci Spółdzielni Mleczarskiej Mlekovita, a mających świadczyć o fałszowaniu dat przydatności do spożycia produktów mleczarskich w magazynie hurtowni numer 25 Spółdzielni Mleczarskiej Mlekovita w Kościanie”.
W przypadku odmowy wypłaty żądanej kwoty, szantażyści zapowiadali przekazanie zebranych materiałów bezpośrednio do prokuratury oraz do teleiwzji.


