18.08.2020/11:50

40 marketów Biedronka idzie pod zastaw pożyczki w wysokości 51 mln euro

Firma developerska Trei Real Estate Poland pożyczyła 51 mln euro z banku Deutsche Pfandbriefbank. Zabezpieczeniem pożyczki jest 40 nieruchomości z portfolio Trei Poland, które użytkowane są przez Jeronimo Martins Polska jako dyskonty Biedronka.

Spółka Trei Real Estate zamierza przeznaczyć pozyskane w ramach pożyczki fundusze na dalszy rozwój. Transakcja jest klasyczną umową finansowania inwestycji na rynku nieruchomości, zabezpieczoną gruntami i przychodami z czynszów. Pożyczka została podzielona na dwie transze, z 5 i 10-letnim terminem spłaty.

– Te 40 nieruchomości miało dotychczas nieobciążone hipoteki – zostały stosunkowo niedawno zbudowane, już po ostatniej rundzie finansowania, względnie ich wcześniejsze zadłużenie zostało w całości spłacone. Pozyskane obecnie finansowanie zwiększy wskaźnik zadłużenia (gearing ratio) firmy Trei Real Estate do ok. 39 proc. Naszym celem średnioterminowym jest osiągnięcie wskaźnika rzędu 50 proc. – wyjaśnia Matthias Schultz, dyrektor finansowy Trei Real Estate.

– Celem tej umowy finansowania jest uwolnienie kapitału na potrzeby kolejnych inwestycji w Polsce i Niemczech. Część tych środków przeznaczymy na dalszy rozwój sieci Vendo Park w Polsce. A pozostałe zostaną przekazane z powrotem do Niemiec, z przeznaczeniem na projekty rezydencjonalne – ujawnia Pepijn Morshuis, prezes Trei Real Estate.

Trei Real Estate to firma deweloperska Grupy Tengelman. Dysponuje portfolio nieruchomości warte ok. 1,2 mld euro, a obecnie realizuje kolejne inwestycje o łącznej wartości ok. 900 mln euro. Około 98 proc. portfolio to obiekty wynajmowane podmiotom zewnętrznym. Firma działa w Niemczech, Polsce, Czechach i Słowacji oraz w USA.

Trei Real Estate Poland zarządza ok. 100 nieruchomościami wynajmowanymi sieci Biedronka, a także 17 parkami handlowymi, działającymi pod marką Vendo Parks.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także