Ekspert wskazuje, że zyskają ulice handlowe, a wiele wskazuje na to, że będą przeprowadzki najemców z galerii na ulice. - Pandemia i związane z nią obostrzenia unaoczniły nam, j...
Parki handlowe blisko domu zagrożeniem dla wielkich galerii
Sąd Okręgowy w Poznaniu skazał dwóch mężczyzn za próbę wyłudzenia 4 mln zł od spółdzielni mleczarskiej Mlekovita. To finał głośnej afery, która ciągnącej się latami. Jednocześnie sędzia uniewinnił dwie inne osoby i wytknął błędy prokuratury
Kary więzienia za próbę wyłudzenia 4 mln zł od Mlekovity
Sąd Okręgowy w Poznaniu 19 czerwca 2026 r. zakończył głośny proces dotyczący próby wyłudzenia 4 mln zł od Spółdzielni Mleczarskiej Mlekovita. Na ławie oskarżonych zasiedli m.in. leszczyński prawnik Marcin O. oraz były pracownik hurtowni Mlekovity w Kościanie, Przemysław S.
Sędzia Tomasz Borowczak uznał obu mężczyzn za winnych stosowania gróźb bezprawnych w celu zmuszenia przedstawicieli SM Mlekovita do przekazania im 4 mln zł. Sąd wymierzył im kary po 2,5 roku pozbawienia wolności oraz grzywny w wysokości 60 tys. zł.
Jak opisuje „Głos Wielkopolski”, skazani „stosowali groźbę bezprawną rozgłoszenia wiadomości uwłaczających czci Spółdzielni Mleczarskiej Mlekovita, a mających świadczyć o fałszowaniu dat przydatności do spożycia produktów mleczarskich w magazynie hurtowni numer 25 Spółdzielni Mleczarskiej Mlekovita w Kościanie”.
W przypadku odmowy wypłaty żądanej kwoty, szantażyści zapowiadali przekazanie zebranych materiałów bezpośrednio do prokuratury oraz do teleiwzji.
Sektor operatorów stacji benzynowych czekają dynamiczne przetasowania organizacyjne. Premier Donald Tusk ogłosił oficjalnie, że gabinet rządowy zakończy latem realizację projektu osłonowego dotyczącego cen paliw. Oznacza to ostateczny kres funkcjonowania pakietu pomocowego “Ceny Paliwa Niżej” (CPN), który chronił portfele konsumentów. Ten krok oznacza, że sieci stacji paliw będą musiały przemyśleć dotychczasowe strategie sprzedaży aby utrzymać ruch na stacjach.

